Piirin organisaatio - Yhteystiedot

PIIRI – DISTRIKT – DISTRICT 1380

2019 - 2020

 

Rotarypiiriä johtaa kuvernööri tukenaan ja apunaan nimittämänsä piirineuvosto, komiteat ja piirin eri alueiden apulaiskuvernöörit.

HALLINTO – ADMINISTRATION

 

Piirineuvosto – Distriktsrådet 

  • Puheenjohtaja – Ordförande
  • Piirineuvoston jäsenet – Distriktsrådets ledamöter    
    • IPDG Jaakko Panula, Kauhajoki
      • Mobile: +358 40 543 1290
      • E-mail: Jaakko@Panula.fi
    • PDG Kjell Övergaard, Nykarleby
    • DGN Kari Nirha, Lapua Kiviristi
      • Mobile: +358 45 120 0303
      • ​E-mail: Kari@Nirha.fi
    • PDG Erkki Salmu, Pietarsaari-Mässkär
      • Mobile: +358 400 954 978
      • E-mail: erkki.salmu@multi.fi
    • PDG Leif Saarela, Törnävä (Seinäjoki)
      • Mobile +358-500-627 343
      • E-mail: leif.saarela@satelcom.fi

Piirisihteeri – Distriktssekreterare

  • Tuomas Rouhunkoski, Alavus
    • Mobile +358-400-477 676
    • E-mail: tuomasrouhunkoski@gmail.com

Piirien 1380 ja 1400 yhdistymistyöryhmä (piirit 1380 ja 1400 yhdistyvät piiriksi 1385, 1.7.2020 alkaen):
 

Yhdistymisryhmän pj 1.7.2019 alkaen – Ordförande

 

Piirikouluttaja – Distriktsutbildare 

  • Jaakko@Panula.fi

Talouskomitea – Finanskommittén

Puheenjohtaja – Ordförande

  • PDG Pekka Koskinen, Jurva
  • Mobile +358-50-517 4882
  • E-mail: pekka.koskinen@ppa.inet.fi

Jäsenet – Ledamöter

  • PP Yrjö Ojala, Kurikka
  • P Anna-Liisa Myllymäki, Kurikka

Tietotekniikka – IT

Puheenjohtaja – Ordförande

  • Jaakko Panula, Kauhajoki
  • Mobile +358-40 543 1290
  • E-mail: jaakko@panula.fi

Tulevan kuvernöörin nimeämiskomitea – Nomineringskommittén för guvernör

  • Piirineuvosto – Distriktsrådet

 

Apulaiskuvernöörit ja klubit alueittain – Assisterande guvernörer och klubbar områdesvis

 

Kokkolan seutu – Karlebynejden

  • Pekka Hulkko, Kokkola-Gamlakarleby
  • Mobile +358-44-7250047
  • Email: hulkonpekka@gmail.com
  • Alueen klubit – Områdets klubbar:
    • Kannus, Kokkola-Gamlakarleby, Kokkola-Hakalax, Kokkola-Tankar

Pietarsaaren seutu – Jakobstadnejden

  • Ville Hautala, Pietarsaari-Mässkär
  • Mobile +358-44 5385566
  • E-mail: ville.u.hautala@gmail.com
  • Alueen klubit – Områdets klubbar:
    • Jakobstad-Pietarsaari, Nykarleby, Oravais, Pedersöde, Pietarsaari-Mässkär, Vörå.

Vaasan seutu – Vasanejden

  • Kent Ekman, Vaasa-Vasa
  • Mobile +358-50-5621734
  • E-mail: kent.ekman@kensoft.fi
  • Alueen klubit – Områdets klubbar Vaasa-Vasa, Vaasa-Botnia-Vasa, Vaasan Eteläinen-Vasa- Södra, Laihia

Suupohja – Sydbotten

  • Mika Helander, Kristiinankaupunki
  • Mobile +358-40 1737103
  • E-mail: mika.helander@evl.fi
  • Alueen klubit – Områdets klubbar:
    • Jurva, Kauhajoki, Kauhajoki Aro, Kristinestad- Kristiinankaupunki, Närpes

Seinäjoen seutu

  • Iina Åman, Lakeus
  • Mobile +358-400 656 188
  • E-mail: iina.aman@tenho.fi
  • Alueen klubit – Områdets klubbar:
    • Ilmajoki, Jalasjärvi, Kurikka, Lakeus, Seinäjoki, Törnävä (Seinäjoki)

Lapuanjokivarsi

  • Tuomas Rouhunkoski, Alavus
  • Mobile +358-400-477 676
  • E-mail: tuomasrouhunkoski@gmail.com
  • Alueen klubit – Områdets klubbar:
    • Alajärvi, Alavus, Kauhava, Kauhava Härmät, Lapua, Lapua Kiviristi, Ähtäri

 

PIIRIKOMITEAT – DISTRIKTKOMMITTÉER

 

Jäsenkehitys ja jäsenhuolto – Medlemsutveckling och medlemsvård

Puheenjohtaja – Ordförande

  • PP Marjatta Larimo, Vaasa - Vasa
  • Mobile: +358-50-3041732
  • E-mail: marjatta.larimo@gmail.com

Jäsen – Ledamot

  • PP Sigvard Porko, Vaasa Eteläinen-Vasa-Södra

Suhdetoiminta – PR

Puheenjohtaja – Ordförande

  • Iina Åman, Lakeus
  • Mobile +358-400 656 188
  • E-mail: iina.aman@tenho.fi

Piirin ohjelmat – Distriktsprogrammen

 

Kansainvälinen palvelu – Internationell tjänst

Puheenjohtaja- Ordförande

  • PDG Leif Saarela, Törnävä (Seinäjoki)
  • Mobile +358-500-627 343
  • E-mail: leif.saarela@satelcom.fi

Nuorisovaihto – Ungdomsutbyte

Puheenjohtaja – Ordförande

PP Matias Granvik, Törnävä (Seinäjoki)

  • Mobile +358-400-449 337
  • E-mail: mattismr@gmail.com

Jäsenet – Ledamöter

PP Markku Anttila, Jurva

  • Mobile +358-500-263 880
  • E-mail: markku@anvianet.fi

Mikko Männikkö, Törnävä (Seinäjoki)

  • Mobile +358-50-544 5376
  • E-mail: mikko.mannikko@iki.fi

RYLA

Puheenjohtaja – Ordförande

Jyrki Oksanen, Ilmajoki

  • Mobile +358-400-100 773
  • E-mail: jyrki.oksanen@netikka.fi

Jäsen – Ledamot

PP Ulf Sourander, Nykarleby

  • Mobile +358-50-590 1500
  • E-mail: ulf.sourander@nykarleby.fi

Suomen Rotaryn Lääkäripankki – Finlands Rotarys Läkarbank, RDBF

Yhteyshenkilö – Kontaktperson

Esko Våg, Närpes

  • Mobile
  • E-mail: eskovag@hotmail.com

Rotarysäätiö – Rotary Foundation

Puheenjohtaja – Ordförande

PDG Leif Saarela, Törnävä (Seinäjoki)

  • Mobile +358-500-627 343
  • E-mail: leif.saarela@satelcom.fi

Jäsen – Ledamot

PP Olavi Vähämäki, Laihia

 

Stipendit ja entiset stipendiaatit – Stipendier och alumni

Puheenjohtaja – Ordförande

PDG Aarre Asiala, Kurikka

  • Mobile +358-40-547 6693
  • E-mail: aarre.asiala@netikka.fi

Ammattikoulutustiimit – Yrkesutbildningsteam (VTT)

Puheenjohtaja – Ordförande

PP Jaakko Panula, Kauhajoki

  • Mobile +358-40-543 1290
  • E-mail: jaakko.panula@gmail.com

Jäsenet – Ledamöter

  • IPDG Kaj Kusnetsov, Kurikka
  • PDG Heikki Arkela, Kauhajoki Aro

Futurevision Plan tilintarkastus – Revisör

Puheenjohtaja – Ordförande

PP Esko Haukkala, Lakeus

  • Mobile +358-500-662 180
  • E-mail: esko@haukkala.net

Jäsenet – Ledamöter

  • Pentti Kananoja, Laihia
  • PP Yrjö Ojala, Kurikka

On to Honolulu, Hawaii, RI Convention 2019

  • DGN Kari Nirha